מתקני חצר לילדים

.

 

 

.

מתקני חצר לילדים


מתעניינים במתקני חצר לילדים? לחצו כאן!

מה היתרונות של מתקני חצר לילדים?

בשנים האחרונות מתקני חצר לילדים תופסים חלק משמעותי בפעילות הגופנית של ילדינו. למתקני משחקים לילדים יש מגוון רחב של יתרונות. הם מעודדים פעילות גופנית, מפתחים את החשיבה ומפתחים את ההתמצאות במרחב. נוסף על כל אלה, הם מעודדים שיתוף פעולה בין מספר חברים וחברות ועוד. כל היתרונות האלה לא משאירים מקום לספק, מתקני משחקים מסייעים לילדים במגוון תחומים. יחד עם כל היתרונות, היתרון אולי החשוב מכל הוא פיתוח הקואורדינציה ועידוד פעילות גופנית. בימים אלה, שהכי נוח זה להעביר את הזמן מול המסכים, יציאה להתאוורר במרחב הציבורי חיונית. וזאת על מנת להניע את הגוף וחימום השרירים. דבר המסייע לא רק בהיבט הפיזי אלא גם בהיבט הנפשי.

איך בוחרים משחקים לגינה?

למתקני משחקים לחצר יש מגוון גדלים וצורות. לפני שאנחנו ניגשים לתכנן או לקנות מתקן מסויים, יש לוודא שיש לנו מרחב מספיק על מנת להתקין אותם. למתקני משחקים תקניים יש מרחקי בטיחות שנקבעו על-ידי תקנים מחמירים. מכון התקנים הוציא תקן ישראלי 1498 שמגדיר בדיוק על מה מדובר. חשוב לשים על כך דגש – אחרת המתקנים לא מאושרים לשימוש. אך לא רק על התקן יש לשים לב, חשוב לוודא שהמתקנים אותם אנחנו מייעדים לאתר, תואמים את גיל הילדים אליהם הם מיועדים. פעמים רבות מותקנים מתקני משחקים בגנים ללא מחשבה עתידית. כך יוצא מצב, שמתקני משחק שהותקנו כבר לא יהיו רלוונטיים בשנה הבאה, מאחר וגיל הילדים השתנה (חובה לטרום חובה וכו'). לכן חשוב לבצע מחשבה מעמיקה ולהקדיש זמן לתכנון עתידי, בטיחותי ויעיל.

מתקן משחקים משולב

איך מתאימים את מתקני המשחקים לעיצוב החצר?

כאשר רוצים לבחור משחקים לגינה יש לבדוק האם יש לנו מרחב מספיק. לא לכל חצר יתאימו אותם המתקנים. לפני עיצוב החצר והמתקנים, יש למדוד את החצר לאורכה ולרוחבה ולוודא שהמתקנים אותם אנחנו רוצים להתקין בגינה, אכן מתאימים לגודל החצר. ניתן לעשות שינויים מסויימים למתקנים על מנת להתאים אותם לחצר מסויימת, כמו למשל – שינוי מיקום של אלמנט מסויים.

מתקני משחקים לילדים

איך בוחרים מתקני חצר לגן ילדים לפי גיל?

מתקנים לחצר לילדים במתחלקים למספר גילאים. יש מתקנים שמתאימים לפעוטות מגיל שנה וישנים מתקנים שמיועדים לילדים מעל גיל 8 או מעל גיל 14. על מנת לבחור נכון, יש להדגיר את גיל הילדים שאליהם מיועדים המתקנים. חשוב לבצע תכנון עתידי עבור כל פרויקט. זאת על מנת שלא ייווצר מצב שהותקנו בחצר מתקנים לילדים מעל גיל 3 כאשר משתמשים בחצר ילדים מתחת לגיל 3. תכנון נכון של הפרויקט יספק שקט לשנים רבות, זאת מכיוון שהסתכלות עתידית תמנע שינויים קיצוניים במתקני החצר באתר. ולכן גם אם גיל הילדים ישתנה לאורך השנים, לא יהיה צורך לבצע התאמות מיוחדות במתקנים או להחליף אותם. היבט נוסף בתכנון האתר הוא מצעים והצללה. אם הוחלט להתקין מצע של דשא סינטטי תקני או מצע גומי לגנים, חשוב לבחון התקנה הצללה. ההצללה תסייע לשמירה על המצע מפגעי מזג האוויר ואף תאריך את חייו.

חצובת נדנדות קן ציפור

כיצד מתקנים לחצר משפיעים על התפתחות הילד?

מתקני חצר לגן ילדים יכולים לתרום לפיתוח מיומנויות הילדים. המתקנים מעודדים את הילדים להתמודד עם קשיים פיזיים. בנוסף, הם מפתחים עבודת צוות, מאפשרים פעילות בכל חלקי הגוף ושומרים על הבריאות. מתקני משחקים לחצר מסייעים ומשפיעים על התפתחות הילד ואין בכך ספק. ולכן, חיזוק השרירים, פיתוח יכולות גופנית ועידוד שיתוף פעולה הם המיומנויות העיקריות אותן מפתחים מתקני המשחקים בגנים.

איך משחקים לגינה עוזרים למשחק משותף?

מתקני חצר בגן ילדים או מתקני משחקים בגני שעשועים מעודדים ילדים לשתף פעולה. כאשר ישנם מספר ילדים שאינם מכירים אחד את השני, יש עניין לשחק ביחד וליצור שיתוף פעולה. שיתוף פעולה יכול להיות מריב על תור לנדנדה ועד לסיוע אחד לשני לטפס על מתקן טיפוס.

מתקן משולב קיר טיפוס

מה העלות של מתקני חצר לילדים?

העלות של מתקני חצר משתנה בין מתקן למתקן. ישנם מתקנים לחצר קטנה ויש כאלה שדורשים שטח בטיחות גדול יותר. כמו בכל תחום, טווח המחירים רחב ונע בין אלפי שקלים והשמים הם הגבול. לחברתנו ניסיון של שנים רבים בתכנון והקמת גנים. יש לנו את האפשרות להתאים עבורכם את המוצרים היעילים ביותר עבורכם. על מנת שנוכל להתאים עבורכם את המתקנים המתאימים לכם, במסגרת התקציב, צרו איתנו קשר לפרטים והזמנות ונשמח לעמוד לשירותכם

דברו איתנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תפריט נגישות