הקמת ג'ימבורי

משחקי ילדים לא נועדו רק להנאה. למעשה, מדובר בפעילות חשובה ואפילו הכרחית בחיי התינוק, הפעוט והילד. משחק מסייע לילדים לפתח מיומנויות אינטלאקטואליות ורגשיות ההכרחיות לבניית האישיות ולתפיסת המציאות שלהם.

אם חלמתם להקים משחקייה משלכם או להיות בעלים של ג'ימבורי מצליח – אנחנו כאן כדי לעזור לכם להגשים את החלום

 

מהו ג'ימבורי?

ג'ימבורי הוא מתחם מקורה המכיל כמות גדולה של משחקים וצעצועים שמאפשרים לילדים רכים לשחק בביטחון. רוב מתחמי הג'ימבורי מיועדים לפעוטות ומכילים משחקים רכים בגדלים שונים – כמו קוביות בד, כריות, פופים, בריכות כדורים ועוד. ישנם כאלה שמיועדים גם לילדים גדולים מעט יותר, ובהם ניתן למצוא מתקני טיפוס, פינות משחקי דמיון, מכוניות פלסטיק וכדומה.

 

יתרונות הג'ימבורי

 • יצירתיות: חלק גדול מהמשחקים בג'ימבורי אינם פונקציונליים – כלומר אינם מיועדים למטרה אחת בלבד. הדבר מאפשר לילדים לתת לדימיון שלהם להשתולל ובכך לפתח את היצירתיות שלהם במרחב בטוח ומוגן.
 • בטיחות: משחקי הג'ימבורי נוטים להיות רכים במיוחד, ובדרך כלל גם הריצפה מרופדת במזרון עבה, כך שהם בטוחים הרבה יותר מגני שעשועים רגילים.
 • מתאים לכל מזג אוויר: בחום, בגשם ובשלג – בג'ימבורי הילדים יכולים להינות בכל מזג אוויר.
 • מתאים גם לתינוקות: הורים רבים מוצאים את עצמם אבודים כשזה מגיע לזמן איכות עם הקטנטנים שלהם. הם מתחילים לזחול ורוצים לחקור את העולם, אך הם קטנים מכדי לשחק בגני שעשועים רגילים. הג'ימבורי מהווה פיתרון מצויין ומתאים אפילו לתינוקות בני חודשים ספורים.
 • פיתוח קואורדינציה: הג'ימבורי מציע מגוון אתגרים פיזיים עבור הילדים. מטיפוס בסולמות חבלים ועד איזון על כריות רכות – הם נחשפים למספר רב של תרגילים המשפרים את הקואורדינציה והמוטוריקה הגסה שלהם.
 • גיוון: ילדים לומדים על ידי עשיה, ובעיקר על ידי חוויות חדשות. כל ג'ימבורי שונה ממשנהו, וכל אחד מציע מגוון של פעילויות מפתיעות המספקות לילדים הזדמנות לרכוש מיומנויות חדשות על ידי התנסות ישירה.

 

אם אתם חושבים על הקמת ג'ימבורי, הנה כמה נקודות שכדאי לחשוב עליהן:

 • גודל המתחם: ככל שהג'ימבורי מיועד לטווח גילאים גדול יותר, כך עליו להיות גדול יותר, שכן הוא צריך להכיל כמות גדולה יותר של צעצועים ומתחמים. אם ברצונכם להתקין גם מתקני טיפוס, וודאו מראש שהתקרה גבוהה מספיק.
 • מקומות ישיבה להורים: האמת היא שהג'ימבורי נועד להורים לא פחות מאשר לילדים. הביטחון והעניין שהוא מעניק מאפשר להורים לנוח קצת בזמן שהילד נהנה וגם שורף אנרגיה. לכן, חשוב מאד לדאוג לפינה נוחה גם בשבילם. ישנם מתחמים שאפילו מוכרים קפה ומאכלים קלים להורים הממתינים. זיכרו שההורים הם אלה שבוחרים לאיזה ג'ימבורי ללכת – לא הילדים!
 • הפרדה בין הגילאים: כדאי לחלק את המתחם לחלקים שונים לפי גילאים. תינוקות רכים צריכים לקבל איזור משלהם שבו לא יוכלו להיפגע מרגליים מתרוצצות.
 • בטיחות: היופי בג'ימבורי הוא הבטיחות שהוא מספק. רוב המשחקים רכים או קטנים מספיק כדי למנוע תאונות. הקפידו לקנות את הציוד מחברה מוכרת שעומדת בכל תווי התקן. הוציאו מהמחזור מיד משחקים שחוקים מדי או פגומים. וודאו שאין שום דבר שתינוק יכול לבלוע או לכרוך סביב צווארו. זכרו: הביטחון של הילדים הוא האחריות שלכם!
 • שעות הפעילות: מטעמי חיסכון, שיקלו להפעיל את המתחם בשעות אחר הצהריים ובסופי שבוע בלבד, שבהם הילדים אינם במסגרות.
 • מיקום: חישבו היטב היכן אתם רוצים להקים את הג'ימבורי שלכם. לעיתים קרובות אנשים לא יוצאים מהבית במיוחד כדי ללכת לג'ימבורי, אלא נכנסים "על הדרך", כך שכדאי להצמיד את מתחם הג'ימבורי שלכם למקום שאליו גם ככה מגיעים הורים עם ילדים. מקומות אידיאליים יהיו מתחמי קניות, מתנ"סים ומרכזים קהילתיים בשכונות שבהן יש הרבה משפחות צעירות.

 

ב- 'אורי ורדי מתקני משחק בע"מ' תוכלו למצוא מגוון של ציוד ומשחקים לג'ימבורי. החברה עובדת עם תווי התקן המחמירים ביותר והיא מלווה אתכם משלב התכנון המקדים ועד הרגע בו תפתחו את המתחם. התקשרו אלינו בטלפון 077-500-9690 והקימו את הג'ימבורי המושלם!

הקמת משחקיות ומתחמי ג'ימבורי ורב מרחב – משלב התכנון המקדים ועד קבלת תו התקן בשטח! לפרטים והזמנות צרו קשר

דברו איתנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תפריט נגישות